x

türk

En iyi Küba kahvesinin kalitesi eşsizdir – bu yüzden okumaya devam edin ve Kahve Devrimi’ne katılın!

Yaklaşık iki yüzyıldır, Küba, dünyadaki en iyi kahvelerden bazılarını üretmekle ünlüydü. Fakat dünya bu güzel kahve çekirdeklerini büyük oranda unuttu. Bu da çözüm bulmaya karar verdiğimiz trajik bir trajedi.

Özenle kurulmuş bir ortaklıkla, şimdi Küba’nın kahve hasadının eski ihtişamına kavuşmasına yardım etmek için Küba’nın dağlarındaki kahve üreticilerine ihtiyaçları
olan aletleri sağlamaya çalışıyoruz.

Bu kahveyi bu kadar güzel yapan nedir? Bu güzellik Küba’nin Karayip meltemleriyle hafifçe serinleyen kahve yetişen dağlarına çok şey borçludur. Toprağı zengin, killi ve verimlidir. Kahve fidanları sistemli sıralanmış endüstriyel kahve tarlalarında yetiştirilmiyor. Bunun yerine, doğal bir ortamda Küba’nın yerli ağaçları tarafından gölgelenmektedir ki burasi en iyi kahve yetiştirilen ikilimlerden biridir ve burada kahve fidanları dünyanın en iyi kahvesiyle yarışacak kahve çekirdeklerini üretmek için büyürler.

Dahası Küba’nın dayanıklı dağ çiftçileri ’köylüleri’ var. Onlar bilgilerini nesilden nesile aktararak 200 yıldan fazla bir süredir kahve yetiştirmekteler. İlk ürünler görünene kadar üç yıl boyunca genç kahve fidanlarıyla her gün ilgilenir, sonrasında da olgunlaşmış kahve cekirdeklerini mükemmel halde tutmak için eldivensiz elleriyle hasat ederler.

Bu kahve büyük çapta kavrulmak için cok fazla özeldir. Bu yüzden, küçük miktarlar halinde kahveyi kavurur ve siparişleri göndeririz. Ne de olsa, kavrulmuş kahve yavaş yavaş tazeliğini kaybeder ve en iyi paketleme bile bunu engelleyemez.

Bu yüzden, aldığınız Alma de Küba kahveniz sizin için taze kavrulmuş olur.

Bütün kahve cekirdeklerini ya da öğütülmüş kahveyi içeren 250 gramlık şık kutularından, bir kiloluk bütün kahve cekirdeklerinden oluşan çantalarından ya da Nespresso tipi makinelerde kullanabileceginiz hediyelik kahve paketlerinden seçebilirsiniz. Dahası Alma de Küba kahvesini arkadaşlarınız için bir hediye olarak alabilir veya her ay kapınıza taze bir paket gelmesi için üye olabilirsiniz.

Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın.