x

polski

Najlepsza kubańska kawa jest niezrównana pod względem jakości – czytaj dalej i dołącz do kawowej rewolucji!

Przez prawie dwa stulecia, Kuba słynęła na całym świecie z produkcji najdoskonalszej kawy. Ale w dużym stopniu świat zapomniał o tych cudownych ziarnach – jest to ogromna tragedia, którą my zdecydowaliśmy się naprawić.

Poprzez starannie zbudowaną współpracę partnerską, obecnie zaopatrujemy plantatorów kawy z gór kubańskich w narzędzia, które potrzebne im są do przywrócenia kawie kubańskiej dawnej świetności.

Co sprawia, że ta kawa jest tak wspaniała? Przede wszystkim największe znaczenie mają tutaj kubańskie góry, gdzie uprawiana jest kawa, które są delikatnie schładzane przez karaibskie bryzy. Ziemia tu jest żyzna, gliniasta i dorodna, a krzewy kawy nie rosną w równych rzędach jak na przemysłowych plantacjach. Zamiast tego, kawa rośnie w swoim naturalnym środowisku w cieniu kubańskich drzew. Występuje tu jeden z najbardziej sprzyjających klimatów dla kawy – i to właśnie tutaj, kawowce rozkwitają, aby wydać ziarna kawy dorównujące najlepszym na świecie.

Kolejnym czynnikiem są nasi nieustępliwi kubańscy plantatorzy górscy „campesinos”. Uprawiają oni kawę od ponad 200 lat i przekazują swoją wiedzę kolejnym pokoleniom. Przez pierwsze trzy lata muszą codziennie zajmować się młodymi roślinami kawowca, aż do wydania pierwszych owoców, następnie zbierają dojrzałe wisienki kawy gołymi rękami, bez rękawiczek, tak aby zachowały one idealny stan.

Kawa ta jest zbyt wyjątkowa, aby palić ją w dużych ilościach. Dlatego też my palimy ją w małych partiach i wysyłamy na zamówienie. W końcu kawa palona traci powoli na świeżości i nawet najlepsze opakowanie nie może temu zapobiec.

Tak więc, gdy dostaniesz kawę Alma de Cuba, została ona świeżo wypalona dla Ciebie.

Możesz wybrać z okazałych 250g puszek z kawą ziarnistą lub mieloną, z jednokilogramowych opakowań kawy ziarnistej lub z dekoracyjnych puszek z kapsułkami kawy, które można używać w ekspresach do kawy typu Nespresso. Możesz również kupić kawę Alma de Cuba w prezencie dla znajomych lub co miesiąc otrzymywać opakowanie świeżej kawy w ramach subskrypcji.

Kliknij tu, aby dowiedzieć się więcej.